Gitmek

little_girl_photos

Ah, kimselerin vakti yok
Durup ince şeyleri anlamaya
               Gülten AKIN

Herhangi bir duygu durumu gibi yalnızlıkla da dört durumda karşılaşabiliriz. Yalnız kalmayı isteyebiliriz, yalnızlıktan kaçabiliriz ve bu iki durumda da başarılı yada başarısız olabiliriz. İşte dört durum bizim için böyle.

Birincisi, isteyerek yalnız kalmak, genelde sevmediğim insanlar tarafından çok kullanıldığı için kullanmak istemesem de bir şekilde anlatmak istediğime çok yardımcı olacağını düşündüğüm için kullandığım şiir parçası ile ilgili. Gerçekten çok saçma hayatlar yaşıyoruz. Bu fasla cesitli sebeplerden girmek istemiyorum, her sey biraz anlamsiz duruyor, affedin. Bu hayattan kaçmak da durup düşünmekle oluyor. Benim için çok farklı bir duygu bu; yalnız kalıp düşünmek, sıcak bir şeyler içmek, gece olması, eski bir müzik, yanında düşünceli bir kitap, soğuk hava yada dışarıdasın. Ne kadar güzel! Bunun başarısız olması ise çok kötü olmasa da biraz can sıkılabilir ama gerçekten çok önemli değil.

En kötüsü kaçamadığın yalnızlık. Aman Allahım! Gittikçe daralan sokaklar, üstüne gelen duvarlar, kendini kandırma çabaları, telefonun, bir yere gitmek, Taksim, metrobüs, oturmak; off! Altından kalması gerçekten zor. Neyse.

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s